چند غذا براي کمک به کبد چرب


 


   • مواد غذايي براي غذا خوردن

  • مواد غذايي براي جلوگيري از

  • برنامه رژيم

  • مراحل اضافي


 


درمان بيماري کبد چرب با غذا


دو نوع عمده بيماري کبد چرب وجود دارد - بيماري کبد چرب ناشي از الکل و غير الکلي. بيماري کبد چرب نزديک به يک سوم بزرگسالان آمريکايي را مبتلا مي کند و يکي از مهمترين عوامل موثر در نارسايي کبد است. بيماري کبد چرب غير الکلي بيشتر در افرادي که چاق يا کم تحرک هستند و افرادي که رژيم غذايي بسيار فرآوري شده اي دارند ، تشخيص داده مي شود.


 


يکي از اصلي ترين راه هاي درمان بيماري کبد چرب ، صرف نظر از نوع ، رژيم گرفتن است. همانطور که از نام اين بيماري پيداست ، بيماري کبد چرب به اين معني است که چربي زيادي در کبد خود داريد. در بدن سالم ، کبد به از بين بردن سموم کمک کرده و صفرا ، پروتئين گوارشي را توليد مي کند. بيماري کبد چرب به کبد صدمه مي زند و مانع از کار آن مي شود و همچنين بايد آن را انجام دهد.


 


به طور کلي رژيم غذايي براي بيماري کبد چرب شامل موارد زير است:


 


ميوه و سبزيجات زيادي


گياهان پر فيبر مانند حبوبات و غلات کامل


مقدار کمي قند ، نمک ، چربي ترانس ، کربوهيدراتهاي تصفيه شده و چربي اشباع شده اضافه شده است


بدون الکل


رژيم کم کالري و کم کالري مي تواند به شما در کاهش وزن و کاهش خطر ابتلا به بيماري کبد چرب کمک کند. در حالت ايده آل ، اگر اضافه وزن داريد ، مي خواهيد حداقل 10 درصد از وزن بدن خود را از دست دهيد.


همچنين با استفاده از غلات کامل ميتوانيد چربي کبد را تا حد زيادي پايين بياوريد .


 


12 غذا و نوشيدني که بايد براي کبد چرب مصرف کنيد


در اينجا چند غذاي مورد نياز در رژيم غذايي سالم کبد شما آورده شده است:


 


1. قهوه براي کاهش آنزيم هاي غير طبيعي کبد


مطالعات نشان داده است كه قهوه سازان كه مبتلا به بيماري كبد چرب هستند ، كبدي كمتري نسبت به افرادي كه اين نوشيدني كافئين دار نمي نوشند ، دارند. به نظر مي رسد کافئين ميزان آنزيم هاي غير طبيعي کبدي افراد در معرض خطر بيماري هاي کبدي را کاهش مي دهد.


 


2. سبزيجات براي جلوگيري از ايجاد چربي


نشان داده شده است که کلم بروکلي به جلوگيري از توليد چربي در منبع کبد در موش اعتماد مي کند. خوردن سبزيجات بيشتر مانند اسفناج ، جوانه بروکسل و کلم نيز مي تواند به کاهش وزن عمومي کمک کند. دستورالعمل بنياد کبدي کانادا را براي فلفل گياهي ، که به شما امکان مي دهد کالري را کاهش دهيد بدون اينکه عطر و طعم بخورد ، کاهش دهيد.


 


3. توفو براي کاهش چربي بدن


يک مطالعه در دانشگاه ايلينويز در مورد موش صحرايي نشان داد که پروتئين سويا ، که در غذاهايي مانند توفو موجود است ، ممکن است باعث افزايش چربي در کبد شود. به علاوه ، توفو کم چربي و پروتئين زيادي دارد.


 


4- ماهي براي التهاب و سطح چربي


ماهي هاي چرب مانند ماهي قزل آلا ، ساردين ، ??ماهي تن و ماهي قزل آلا از نظر اسيدهاي چرب امگا 3 بسيار سرشار هستند. اسيدهاي چرب امگا 3 مي توانند به بهبود سطح چربي کبد در منبع معتبر کمک کرده و منبع تضمين شده التهاب را کاهش دهند. اين دستور العمل هاليبوت تراياکي را که از طرف بنياد کبد کانادا توصيه شده است ، امتحان کنيد ، اين چربي به خصوص کم است.

چند غذا براي کمک به کبد چرب

مزاياي خوردن غلات کامل براي سلامتي

با دسرهاي فوري کوپا پذيرايي خاص داشته باشيد.

، ,کبد ,مي ,بيماري ,چربي ,کاهش ,کبد چرب ,بيماري کبد ,شده است ,را کاهش ,رژيم غذايي

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اپليکيشن سفارش نان واي کدز Cindy Bill تکنولوژي هاي امروز Daniel فروش مواد غذايي هم نفس Allison Lamar ارائه دهنده خدمات متنوع تبليغاتي